8 maj, Uppesittarkväll på Södertörns Högskola - Campus Flemingsberg

Under rubriken "Sitt kvar - bli klar" inbjuder Biblioteket, Studentavdelningen, Studieavdelningen, SöderS och Universitetskyrkan till biblioteket den 8 maj 15-21.00. Det blir en eftermiddag och kväll med "extra-allt". Vi bjuder på smarrigt fika, men också stöd i olika former. Skrivverkstaden är öppen, liksom sökhandledningen. Det finns studie och karriärvägledare på plats, personal från lika-villkor och Universitetskyrkan. Det kommer att finnas intressanta miniföreläsningar, men också meditation och pausgympa.  

Låter det intressant? Kom och var med. Ta vara på möjligheten
- att skriva klart med stöd av andra.
- att jobba intensivt, med innehållsrika pauser. 
- få gratis fika och en pratstund om det som känns viktigt just då.

Jag kommer att vara där! Och du?
/Elisabet Ravelojaona, studentpastor